:כותב
שמשון רוקח ושות
בתאריך
12/7/21

חוזה מכר מקרקעיןרבות מדובר על הקושי הכלכלי לקנות בית בישראל. מחירי הנדל"ן הולכים ועולים, הביקוש עולה על ההיצע וכמובן, המשכנתא.. אך אם בכל זאת צלחתם את שלל המכשולים ואתם עומדים בפני עסקת חייכם ומתכוונים לקנות בית, דירה או שטח אפילו, עליכם לעמוד בנוסף לדרישות הכלכליות, גם בדרישות חוזה מכר מקרקעין.

חוזה מכר מקרקעין

רבות מדובר על הקושי הכלכלי לקנות בית בישראל. מחירי הנדל"ן הולכים ועולים, הביקוש עולה על ההיצע וכמובן, המשכנתא.. אך אם בכל זאת צלחתם את שלל המכשולים ואתם עומדים בפני עסקת חייכם ומתכוונים לקנות בית, דירה או שטח אפילו, עליכם לעמוד בנוסף לדרישות הכלכליות, גם בדרישות חוזה מכר מקרקעין.

כל עסקת נדל"ן באשר היא, הינה לא פשוטה ובנויה ממספר פרמטרים אשר הרוכש חייב לעמוד בהם. הון כלכלי, משכנתא, בדיקות נאותות, שמאים, קבלנים וכמובן חוזה מכר מקרקעין. חשוב לציין כי אין חוזה מכר מקרקעין "סטנדרטי" ובעבור כל עסקה יש לנסח חוזה מכר מקרקעין במיוחד עבורה תוך התחשבות בכלל הפרמטרים הספציפיים.

כאשר אתם עומדים בפני עסקה כה גדולה, התייעצו עם עורך דין מקצועי המנוסה בדיני מקרקעין אשר יוודא שהחוזה נערך ונחתם כראוי ויחסוך לכם הרבה זמן וטרחה בטווח הארוך.

עו"ד פירוק שיתוף במקרקעין

בין אם מדובר בבני משפחה אשר קיבלו ירושה, או שותפים עסקיים המוצאים עצמם שותפים בלית ברירה בנכס מקרקעין, לא לדאוג, קיים פתרון. מצד אחד, הפתרון הפשוט הוא כמובן למכור את חלקכם לשותפכם או לגורם צד שלישי, אך מה קורה כאשר אין הסכמה בין השותפים? על פי החוק, כלל בעלי הנכס מחויבים לחתום על חוזה מכר מקרקעין ועל כן מתגלעים סכסוכים רבים אשר מתגלגלים לפתח דלתם של בתי המשפט.

כאשר אנו ניגשים לביצוע עסקה של רכישה או מכירה של נכס נדל"ן, עלינו לבדוק נושא מרכזי וחשוב מאוד אשר לעיתים יכול לגרום לעסקה לא להיות רווחית, תשלום מס. עו"ד מיסוי מקרקעין מתמחה בבחינת שלל ההיבטים הפיננסיים הכרוכים בעסקת נדל"ן ובפרט היטלי מס ויכול לחסוך להם הרבה מאוד זמן וכסף. דניאל לוי, עורך דין מקרקעין בקריית גת מספר שזוגות רבים אשר עמדו בפני רכישת דירות בפרויקטים החדשים בעיר, הגיעו אליו ברגע האחרון ובכך חסכו עשרות אלפי שקלים של תשלום מס.

אשרצימרינג-רוקח ושות', משרד עורכי דין הוקם בשנת 2010. המשרד מייצג ומייעץ למגוון רחב של לקוחות פרטיים, חברות ותיקות, עסקים וגופים חיצוניים בכל תחומי הפעילות במשק הישראלי. צימרינג-רוקח ושות' מציעים גם שירותי עו"ד פירוק שיתוף במקרקעין ועו"ד מיסוי מקרקעין בכל הארץ כולל עורך דין מקרקעין בקריית גת.